Kortez: Buntowniczy Poeta Sceny Muzycznej

Ciężko w aktualnej polskiej scenie muzycznej odnaleźć artystę o bardziej wyrazistym, odrębnym głosie i stylu, niż Kortez. Buntowniczy poeta muzycznej sceny, artysta, który nie boi się mówić głośno o tym, co go boli i denerwuje, zachwyca nie tylko swoim talentem muzycznym, ale przede wszystkim oryginalnością i autentycznością, jakie zdecydowanie go wyróżniają.

Kortez, czyli Robert Ruchała, jak brzmi jego prawdziwe nazwisko, urodził się w 1986 roku. Z pochodzenia jest góralem, a jest to fakt, który wywarł mocny wpływ na jego twórczość. To właśnie z jego małopolskiego akcentu, charakterystycznego sposobu artystycznego wyrażania siebie, korzeni góralskich, płynie autentyzm muzyki, która podbija serca Polaków.

Jego wielka przygoda z muzyką zaczęła się już w dzieciństwie, kiedy to dostał na prezent skrzypce i zaczął grać w lokalnej orkiestrze. Jednak prawdziwą miłością Korteza jest gitara, na której gra od 16. roku życia. Jak sam przekonuje, to na niej komponuje swoje utwory, nierzadko z uporem godnym prawdziwego artysty, wypisując dźwięki i słowa do białego rana.

Pierwsza płyta, zatytułowana po prostu „Kortez”, ukazała się w 2015 roku i od razu zdobyła ogromną popularność. Zawierała 10 piosenek, z których większość stała się hitami, np. „Zostań”, „Joe” czy „Podróżuj ze mną”. Kolejne albumy tylko potwierdziły, że Kortez to artysta, który nie boi się swoich uczuć i emocji, potrafi je przełożyć na język muzyki i tekstów, które poruszają najgłębsze zakamarki duszy słuchacza.

Wyróżniającą cechą Korteza jest jego buntownicza dusza. W swoich tekstach nie boi się krytykować rzeczywistości, porusza kwestie społeczne i wytyka niewłaściwości. Jego muzyka to wyraz buntu przeciwko konformizmowi, hipokryzji, fałszu, ale także hołd dla bezkompromisowości, prawdy i autentyczności.

Kortez to także artysta wyjątkowo ceniący swoją prywatność. Rzadko udziela wywiadów, nie ma konta na Instagramie, a o swoim życiu prywatnym mówi niewiele. Jest skromny, mówi, że ważne jest to, co robi, nie kto jest jego dziewczyną czy jak wygląda jego codzienne życie.

Muzyka Korteza, jego oryginalność i autentyczność sprawia, że jest jednym z najważniejszych artystów na polskiej scenie muzycznej. Nie boi się mówić głośno o swoich emocjach, bólu, miłości, a jego tekściarstwo i muzyka to prawdziwy skarb nie tylko dla miłośników gitarowych brzmień.

Przeczytaj więcej na: https://meskimokiem.pl/kortez-wiek-wzrost-zona-dzieci-koncerty-kim-jest-kortez-i-jak-sie-nazywa/.

Ciężko w aktualnej polskiej scenie muzycznej odnaleźć artystę o bardziej wyrazistym, odrębnym głosie i stylu, niż Kortez. Buntowniczy poeta muzycznej sceny, artysta, który nie boi się mówić głośno o tym, co go boli i denerwuje, zachwyca nie tylko swoim talentem muzycznym, ale przede wszystkim oryginalnością i autentycznością, jakie zdecydowanie go wyróżniają. Kortez, czyli Robert Ruchała,…